Poznaj Space Academy


Space Academy to inicjatywa skierowana szczególnie do dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, stworzona przez grupę Space is More. Chcemy pokazać młodym, że nauka może być pasją, inspiracją i przepustką do spełniania marzeń. Wierzymy, że nasze sukcesy w międzynarodowej branży kosmicznej są inspiracją dla innych, a poszerzanie horyzontów myślowych jest niezbędne w rozwoju od najmłodszych lat.

Zespół Space Is More składa się ze studentów reprezentujących różne obszary wiedzy i zainteresowań, łączy ich jednak wspólna pasja do przestrzeni kosmicznej. Dzięki tak dużej interdyscyplinarności zespół na przestrzeni niespełna dwóch lat funkcjonowania wykazał się znacznymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej i zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Projektowanie rozwiązań w obszarze technologii kosmicznych wymaga wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin, które przeplatają się i składają na jedno spójne rozwiązanie, od którego wymaga się bezwzględnej niezawodności. Tego typu rozwiązania mogą powstawać tylko wtedy, kiedy pracuje nad nimi zespół ludzi reprezentujących różne obszary wiedzy i wykorzystujących efekt synergii, jak ma miejsce w przypadku studentów ze Space Is More. Członkowie zespołu łączą w sobie umiejętności ściśle techniczne jak konstrukcje mechaniczne, układy sterowania czy symulacje i obliczenia matematyczne, a także wzornicze i projektowe jak architektura, grafika i design. Każda z osób włączonych w projekt posiada szereg cech predysponującą ją do pracy w grupie, są to m.in. umiejętność dzielenie zadań, konstruktywna dyskusja i znajdowanie konsensusu, co przekłada się na doskonałe rezultaty. Studenci charakteryzują się olbrzymią chęcią do pracy i nauki, co sprawia, że idealnie wpasowują się w sylwetki edukatorów i inspiratorów.


Założyciel Space is More

Leszek Orzechowski

Architekt piszący doktorat z zakresu architektury kosmicznej oraz założyciel Space is More. Wyniki prac grupy nad zagadnieniem załogowych misji oblotu Marsa były prezentowane w centrum badań kosmicznych NASA Ames, na Stanford University, oraz UC Berkeley. Wizjonerskie koncepty pozaziemskich placówek badawczych autorstwa Leszka Orzechowskiego były prezentowane podczas EXPO 2015 w Mediolanie, oraz były wyróżnione podczas prestiżowego konkursu architektonicznego NASA 3D Printed Habitat, podczas którego konkurowali ze sobą największe światowe biura projektowe oraz agencje kosmiczne.

Leszek oprócz swojej pracy projektowej zajmuje się popularyzacyjna nauki i eksploracji kosmosu. Jego doświadczenie obejmuje wystąpienia na dziesiątkach konferencji, w tym prestiżowym wydarzeniu TEDx Wroclaw, oraz ogrom wykładów i warsztatów dla dorosłych i młodzieży. Wielokrotne prezentacje jego projektów przed międzynarodowymi komisjami zrobily z niego wytrawnego mówce, ktory doskonale nawiązuje kontakt ze swoja publicznością. Swoimi wykładami angażuje, zmusza do refleksji oraz zapala do działania przyszłe pokolenia inżynierów.


Wykładowcy

Szymon Gryś


Jako członek Space is More współtworzył projekty w ramach najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów kosmicznych. Zajmuje się architekturą i analizą misji oraz procedurami dokowania na orbicie. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia LEGO w ramach robotyki i programowania. Jego zajęcia cieszą się ogromnym entuzjazmem- zdobył nagrodę prowadzącego roku przyznawaną przez Uniwersytet Dzieci.

Dorota Budzyń


Dorota Budzyń jest konstruktorem i na co dzień pracuje nad kosmicznymi projektami. Swoją karierę inżynierską zaczynała od łazików marsjańskich w projekcie Scorpio, aparatury badawczej lecącej do stratosfery w projekcie FREDE i pracy w Space is More. Obecnie wysyła w kosmos eksperymentalną wiertarkę razem z Projektem DREAM, który koordynuje oraz bierze udział w analogowych misjach w habitacie M.A.R.S. jako analogowy astronauta.

Bartosz Wąsik


Jest inżynierem energetyki na Politechnice Wrocławskiej. W praktyce wykorzystuje swoją wiedzę, będąc liderem autorskiego projektu z dziedziny energetyki odnawialnej. Doświadczenie w edukacji dzieci i młodzieży zdobywał podczas współpracy z Uniwersytetem Dzieci, organizując pokazy naukowe w Hydropolis i pomagając młodzieży zgłębiać tajniki matematyki oraz fizyki. Bartosz reprezentował również Space is More podczas konkursu Gemini Mars w Waszyngtonie.

Mateusz Jędrzejewski


Inżynier Energetyki na Politechnice Wrocławskiej. Swoją współpracę ze Space is more rozpoczął od projektu w ramach konkursu Gemini Mars, który odniósł ogromny sukces. Dodatkowo pracuje nad stworzeniem nowatorskiej koncepcji lampy solarnej, która posiada moduł do ładowania urządzeń mobilnych. Umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych szlifował podczas wielu szkoleń, a na co dzień współpracuje z młodzieżą przy nauce przedmiotów ścisłych.